Dobrze oświetlone ciągi komunikacyjne to nie tylko komfort po zmroku, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Dlatego w naszych oprawach stosujemy wysokiej jakości podzespoły renomowanych producentów tj. zintegrowany energooszczędny moduł LED firmy CREE lub Samsung z diodami Power LED o wysokiej wydajności 180 lm/W, a także kierunkowe matryce soczewkowe PMMA firmy Ledil o wysokiej skuteczności świetlnej. Dzięki dodaniu stałoprądowych zasilaczy Mean Well. Elektromontaż Rzeszów stworzył trwałą, wydajną i wielofunkcyjną oprawę do oświetlenia ulic, ścieżek rowerowych, ciągów pieszych i parkingów.

Zastosowanie w oprawach ELMONT dwukomorowych korpusów, które zostały wykonane z wysokociśnieniowego aluminium oraz wyposażenie ich w uniwersalne uchwyty z możliwością regulacji kąta pochylenia powoduje, że sprawdzają się w każdych warunkach. Użyte w oprawach układy optyczne, jak i dostępne zakresy mocy i strumieni świetlnych zapewniają szerokie zastosowanie w różnych sytuacjach oświetleniowych w nowo budowanej, lub modernizowanej infrastrukturze drogowej.

Konfigurację elektryczną i optymalizację optyczną wykonano na Wydziale Elektrycznym Politechniki Rzeszowskiej. W laboratorium Podstaw Techniki Świetlnej i Urządzeń Elektrycznych dokonano badań i testów opraw, opracowano również krzywe światłości, które mogą być wsparciem dla projektantów w popularnym programie DIALUX.

 
Karta Katalogowa Oprawy Drogowe typ OD

karta
Karta Katalogowa Oprawy Drogowe OD
wyd. Grudzień-2020

 
Karta Katalogowa Oprawy Drogowe typ ED

karta
Karta Katalogowa Oprawy Drogowe ED
wyd. Grudzień-2020

 
Karta Katalogowa Oprawy Parkowo-Drogowe typ OPD

karta
Karta Katalogowa Oprawy Parkowo-Drogowe OPD
wyd. Grudzień-2020

 
Fotometria oprawy ELMONT (plik RAR)

karta
Dane fotometryczne opraw ulicznych ELMONT
wyd. Grudzień-2020

 
Certyfikaty oprawy ELMONT (plik PDF)

karta
Certyfikat opraw ulicznych ELMONT OD wyd. 2020

Certyfikat opraw ulicznych ELMONT ED wyd. 2020

Certyfikat opraw parkowych ELMONT OPD wyd. 2020